Kamu Time

Millî Eğitim Bakanlığının, Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile yaptığı protokol kapsamında, 30 ildeki 30 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde “tesisat teknolojisi ve iklimlendirme” alanına ait atölye ve laboratuvarlar kurulacak. Sektör ile yapılacak işbirliği ile ayrıca bu okulların “tesisat teknolojisi ve iklimlendirme” alanından mezun olan öğrencilerin istihdamları sağlanacak.
 
Millî Eğitim Bakanlığı, mesleki ve teknik eğitim alanında sektörle iş birliği ağını genişletiyor. Bu kapsamda, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile “Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği” protokolü imzaladı. Protokol, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ve DOSİDER Başkanı Ömer Cihad Vardan tarafından imzalandı. İmza törenine, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ve DOSİDER Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.
 
Öğretmenlere mesleki gelişim eğitimi verilecek
İş birliği protokolü kapsamında, 30 ilde belirlenen 30 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “tesisat teknolojisi ve iklimlendirme” alanına ait eğitim amaçlı atölye ve laboratuvarlar DOSİDER tarafından kurulacak ve bu okulların “tesisat teknolojisi ve iklimlendirme” alanından mezun olan öğrencilerin istihdamları sağlanacak.
 
Ayrıca “tesisat teknolojisi ve iklimlendirme” alanında donatımı yapılan okullardaki öğretmenlere de sektör tarafından mesleki gelişim eğitimi verilecek.  
 
Doğal gaz sektöründe hizmet veren DOSİDER´in, iç piyasada 7 milyar lira, ihracatta ise 1 milyar dolar büyüklüğü ile Türkiye ekonomisi için önemli bir aktör konumunda olduğu kaydedildi.

Millî Eğitim Bakanlığının, Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile yaptığı protokol kapsamında, 30 ildeki 30 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde “tesisat teknolojisi ve iklimlendirme” alanına ait atölye ve laboratuvarlar kurulacak. Sektör ile yapılacak işbirliği ile ayrıca bu okulların “tesisat teknolojisi ve iklimlendirme” alanından mezun olan öğrencilerin istihdamları sağlanacak.   Millî Eğitim Bakanlığı, […]

MESLEKİ EĞİTİMDE DOĞAL GAZ CİHAZLARI ÜRETEN SANAYİCİLERLE İŞ BİRLİĞİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KamuTime.com