21 Kasım 2018 Çarşamba

BAKAN SELÇUK, BURDUR VE ISPARTA’DA 2023 EĞİTİM VİZYONU’NU ANLATTI

Gücümüz topumuz, tankımız değil; birliğimiz, berberliğimizdir

ANKARA 15 TEMMUZ PLATFORMU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN PROGRAMDA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DUALARLA, GAZİLER DE ŞÜKRANLA YADEDİLDİ

14 Temmuz 2018 Cumartesi 11:29
Gücümüz topumuz, tankımız değil; birliğimiz, berberliğimizdir
 KIR: 15 Temmuz ihanet kalkışmasını bir ibret belgesi olarak nesilden nesile aktaracağız.dedi

            15 Temmuz FETÖ darbe kalkışmasının ve Milli birlik zaferinin 2.Sene-i devriyesi münasebetiyle, kahraman  şehitlerimizi rahmetle anmak, FETÖ darbe kalkışmasını unutmamak ve unutturmamak amacıyla Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Yerleşkesinde  Hak-İş Konfederasyonunun nöbet gününde Ankara 15 Temmuz Platformunu oluşturan sivil toplum kuruluşlarının,şehit aileleri ve gazilerimizin katılımları ile  gerçekleştirilen programda   K.Kerim okundu, şehitlerimizin ruhu için okunan hatimlerin duasının  yapıldığı program yoğun ilgi ve katılımdan dolayı  adeta miting havasında geçtiği görüldü.

            Memur-Sen Ankara İl Başkanı ve Ankara 15 Temmuz  Platformu Başkanı Mustafa Kır'ın da  bir konuşma yaptığı Programa  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, AK Parti Ankara Milletvekilleri  Emrullah İşler, Nevzat Ceylan, Hacı Turan, Orhan Yegin, Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan ve yöneticileri,Memur-Sen'e bağlı sendikaların Genel Başkan ve  yöneticileri , Ankara Ankara 15 Temmuz Platformu Genel Sekreteri  Ayhan Çetinkaya ve icra heyeti,Platform üyesi sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyelerinin katıldığı programa protokolünde  ilgisi büyük oldu.   

            İstiklal marşı ve saygı duruşuyla başlayan anma toplantısında şehitlerimizin ruhu için okunan 501  hatmin  duası yapıldı. Başka bir programa katılması gerekçesiyle ,Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna , Ankara 15 Temmuz Platformu Koordinatörü Mustafa Kır, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, 15 Temmuz gazisi Kaan Şimşek, Hak-İş Konfederasyonu  Genel başkanı Mahmut Arslan'da birer konuşma yaptılar.   Platform üyeleri tarafından Millet burada,FETÖ nerede. "FETÖ gelecek hesap verecek" Şehitler ölmez vatan bölünmez","Millet eğilmez, Türkiye yenilmez " sloganları atıldı.

            Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 15 Temmuz hain darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde tüm millet olarak engellendiğini belirterek, FETÖ hainlere karşı yürütülen mücadelenin aralıksız olarak devam edeceğini söyledi. 

            Kır: 15 temmuz ihanet kalkışmasını bir ibret belgesi olarak nesilden nesile aktaracağız. dedi.

            Memur-Sen Ankara İl Başkanı ve Ankara 15 Temmuz Platformu Koordinatörü Mustafa Kır

Bugün, 15 Temmuz FETÖ darbe kalkışmasının ve Milli birlik zaferinin 2.Sene-i Devriyesi olması münasebetiyle, kahraman şehitlerimizi rahmetle anmak, FETÖ darbe kalkışmasını unutmamak ve unutturmamak amacıyla Ankara 15 Temmuz Platformu olarak, tertiplediğimiz programı Hak-İş Konfederasyonumuzun nöbet gününde Platformumuzu oluşturan sivil toplum kuruluşlarımızın, şehit ailelerimizin, gazilerimizin katılımları ile gerçekleştiriyoruz. Katılımları ile bizleri onurlandıran herkesi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Tüm şehitlerimize C.Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyetler temenni ediyorum. dedi

                  Platformun çalışmaları hakkında bilgi veren Kır'ın konuşması şöyledir.: Ankara 15 Temmuz Platformu; 22 Mayıs 2017 günü başlayan FETÖ sanıklarının yargılanma sürecini müteakiben; sivil inisiyatifi temsilen FETÖ davalarını takip etmek, davalara müdahil olarak katılan şehit ailelerimizi ve gazilerimizi duruşma salonlarında yalnız bırakmamak 15 Temmuz direniş ve diriliş ruhunu canlı ve diri tutmak amacıyla; arkasında üye kitlesi bulunan vakıf, dernek, sendika, siyasi parti, birlik, kulüp, platform, oda, ocak gibi gönüllü sivil toplum kuruluşlarının 6 Haziran 2017 günü 42 STK'nın bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. Süreç içinde üye STK sayısı 90'ı bulan Ankara 15 Temmuz Platformumuz 12 Haziran 2017 gününden itibaren Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma salonlarında Hak-İŞ ile başlattığı nöbet görevini her gün platform üyesi bir STK tarafından aralıksız sürdürmekte olup,  FETÖ davaları sonlanıncaya, hainler hak ettikleri cezayı alıncaya kadar da bu görevi sürdürme azim ve kararlılığı içindedir.

                    İfa ettiğimiz bu görev; sıradan bir formaliteyi yerine getirme olayı değildir.

                   Ankara 15 Temmuz Platformu olarak ifa ettiğimiz bu görev; sıradan bir formaliteyi yerine getirme olayı değildir. Şehitlerimize ve onların emanetine sahip çıkma;  bu vatana bu millete ihanet eden iç ve dış düşmanlara karşı vatanımızın, milletimizin, devletimizin bayrağımızın sahipsiz olmadığını gösterme olayıdır..       

                      Bundan 2 yıl önce,  15 Temmuz 2016 günü akşamı bu millet FETÖ hain kalkışması sebebiyle büyük bir kâbus yaşamıştır. Bilindiği üzere milletimiz 1960’lı yıllardan itibaren çok sayıda açık ve post modern darbelere,  muhtıralara şahit olmuştur.

                   Türkiye Cumhuriyeti devletinin ordusunun, emniyetinin içine gizlenen hainlerin, kendilerine emanet edilen devletin uçaklarını, tanklarını, toplarını milletine karşı kullanan Milletin Meclisini, Genel Kurmayını, Özel Harekat Başkanlığını, Polis Özel Harekat Dairesini, Emniyetini, Türk Tele komunu,C.B. Külliyesini, Boğaz Köprüsünü  bombalayan, helikopterlerden halkının üzerine kurşun yağdıran, tankları halkın üzerine süren ve  250 vatandaşımızı şehit eden 2000 den fazlasını yaralayan onursuz  FETÖ ihanet kalkışmasını  ilk defa görmüştür.                                                  

                   Şimdi biz burada; üniformalarının içine gizlenerek gerçekleştirilen ihanet kalkışmasını bir ibret belgesi bu ihanet kalkışması karşısında millet olarak Başkanından en sade vatandaşına kadar uğrunda 250 şehit ve 2000 den fazla gazi vererek yazdığı direniş ve diriliş destanını da bir onur vesikası olarak neslimize ve gelecek nesillere aktarma sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

                   Çanakkale destanıyla 15 Temmuz direniş ve diriliş destanı arasında benzerlikler vardır. Çanakkale'de 250 bin vatan evladının canıyla yazdığı Çanakkale geçilmez destanı; topla, tankla, uçakla değil, kazmayla kürekle bütünleşen imanlı yüreklerle yazıldığı gibi 15 Temmuz direniş ve diriliş destanı da inanan yüreklerin tanklara, toplara, havada uçuşan mermilere meydan okumasıyla gerçekleştirilmiştir.

       15 Temmuzları bir daha yaşamamak için düşmanlarımızı  ve dostlarımızı iyi tanımak zorundayız.

         Ülkemizin jeopolitik konum ve İslam ülkeleri içinde yüklendiği misyon sebebiyle ülkemizin topraklarında, birliğinde, dirliğinde gözü olan mihraklar tarafından zaman, zaman vuku bulan açık ve post modern darbelerle, zaman zaman ekonomik yaptırımlarla ve sürekli desteklenen terör örgütleriyle son olarak ta FETÖ kalkışmasıyla gücümüzün zaafa uğratılmaya çalışıldığı bir gerçektir.  Onun için  15 Temmuz kalkışması salt bir FETÖ kalkışması değil,  ülkemiz üzerinde hain emeller besleyen  küresel güçlerin  gerçekleştirdiği  bir ihanet kalkışmasıdır.  FETÖ;  bir fitne hareketi ve aynı zamanda küresel güçlerin maşası ve kuklasıdır. Kuklacıları ise ABD, AB ve onların öncü kuvveti NATO'dur.15 Temmuz sonrası ülkemiz aleyhine işletilen süreç ve FETÖ mensuplarının bu ülkeler tarafından korunması ve kollanması bunun açık göstergesidir. Bir daha 15 Temmuzları yaşamamak için iç ve düşmanlarımızı düşman dostlarımızı da dost olarak görmek zorundayız.

            Gücümüz topumuz, tankımız değil; birliğimiz, berberliğimizdir.

                     Bu millet zorlukların içinden çıkmasını, batarken bile küllerinden yeniden dirilmesini bilen millettir. Bizim gücümüz topumuz, tankımız değil; birliğimiz, berberliğimiz ve kardeşliğimizdir. Hangi dünya görüşüne ve hangi siyasi görüşe mensup olursak olalım aramıza fitneyi sokmadığımız sürece bize hiçbir güç diz çöktüremeyecektir. Zira:"Girmeden bir millete tefrika düşman giremez.   Toplu vurdukça sinede yürekler onu top sindiremez." diyerek Kır: konuşmasını tamamladı.

                                 AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümüne gelindiğini belirterek,  “Bu topraklarda çok büyük ihanetler ve alçaklıklar yaşanmıştır. Ama bu FETÖ alçaklığı gibi bir alçaklık bin yıllık tarihimizde bu topraklarda yaşanmamıştır. Bu büyük organizasyon çok şükür 15 Temmuz gecesi milletimizin o imanlı göğsünde yok olup gitti. Milletimiz nasıl Çanakkale'de vatanını savunduysa aynı şekilde 15 Temmuz'da da bu ülkeyi hainler için geçilmez kılmıştır. Şimdi o hainler teker teker hesap veriyor" ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler: 15 Temmuz

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Cemaatler kapatılmalı mı

  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV